Fašizující tendence pana prezidenta Klause

Tato Nečasova vláda se stává absolutně nehoráznou. Poté co volí jasně protisociální politiku a propaguje bohaté před těmi, kterým je třeba pomáhat, tak nyní už tento vládní kabinet sahá mnohem dál a poslouchá nápady pana prezidenta, který je čím dál blíže k takovým alternativám jako je uskupení D.O.S.T. nebo jiná nacionálně pravicová uskupení.

Očekával snad někdo fašizující tendence pocházející z Hradu? Docela se panu prezidentovi podivuji. Ostatně tím jak vládne už dávno není mým prezidentem. Tento člověk sympatizuje s vládními reformami a sám jak již několikrát naznačil by byl pro daleko horší a těžší řešení. Podle pana prezidenta je tato vláda ještě hodně jemnou. No nevím komu tedy pan prezident vládne. Asi si tento hradní pán myslí, že vládne jen těm jak se říká horním desetitisícům a ostatní jsou mu šumafuk.

Přiznám se, že jsem jako občan demokratického státu doslova konsternován politickým směřováním pana prezidenta. Vůbec se nedivím, že i toto chování panu Klausovi prochází. Tady v naší republice se dějí různé prapodivné věci. Vládní kruhy stíhá jedna aférka za druhou. A trochu neofašismu nebo více ostřejší pravicové politiky? To už asi s nikým ani nehne.

No co, pan prezident zavelí a tak se i takový neofašista může stát poradcem ministra školství Josefa Dobeše. Co na tom, že Ladislav Bátory je usvědčeným neofašistou a svými aktivitami jasně propaguje hnutí potlačující práva dalších. Tedy vím, že tato vládní cirkusová eskapáda ja hodně špatná, ale o tom, že by dokonce zaměstnala nebo chtěla zaměstnat fašistu jsem nějak neuvažoval. Nyní mě pan prezident svým tipem doslova uzemnil. I toto je možné. Můžete mít jasně xenofobní a fašistické názory a přesto můžete být ve vládě. Je to neskutečné, ba přímo totálně neomluvitelné.

Občas si připadám, že snad mluvím a ovládám jinou češtinu než čeští politici. Oni v ničem nevidí problém, dokonce ani trošku fašismu nevadí. No nevím jak vám, ale mě docela vadí, když člověk vyznávající fašismus a popírací holocaust a další fašistická zvěrstva se má pohybovat ve velmi vysoké funkci a ve jménu státu má jednat a zařizovat nějaké záležitosti. Doufám, že i když tato vláda je k ničemu, že stále neklesla na své největší dno a uvědomí si koho že to chtěla zaměstnat.Teprve po mediální masáži a zájmu médií se pan premiér Nečas ke všemu vyjádřil a projevil svůj absolutní nesouhlas s účastí Bátoryho v ministerstvu jeho vlády. Kdyby se o toto nezajímala média, tak by vše proběhlo v klidu a pohodlí. Na ministerstvu by byl kandidát Národní strany a nic by se nedělo.

Nesouhlasím s panem prezidentem, že naše společnost přestává být demokratickou když odsoudí takové lidi jako je pan Bátory. Naopak v tomto je třeba veřejně řvát a křičet do okolí a poukazovat jaká svinstva se chystala. Fašista na tak důležité funkci, bože kam jsme to klesli. Opravdu zde chceme zavádět utrapravicové móresy? Tímto postojem ztratíme poslední ostrůvky svobody, které zde máme. Česká demokracie není ve skutečnosti normální demokracií. Je tou pravicovou vládou postupně destruována na patvar, který se následně dá docela pohodlně modelovat podle aktuálních přání.

Pan prezident zřejmě žije někde na Marsu a ve chvilkách odpočinku a radostí slétne k nám na Zem a pronese pár slov, přijme několik diplomtických návštěv. Tento vysoce představený politik jednoduše řekne, že pana Bátoru nikdy osobně neviděl a nezná žádné jeho texty. Hm, a ta videa ze setkání neofašizujících skupin na pražských náměstích a nejen tam jsou zřejmě sublimací veřejných představ. To, že se pan prezident nyní vidí až okázale v krajně pravicových názorech je víc než jasné. Stačí si připomenout náklonnost k paní Bobošíkové, k onomu hnutí D.O.S.T. a dalším.

Spojení prezidenta Klause, Bátoryho a Víta Bárty je jasné jako facka. Snad jen ten největší ignorant by si tohoto nevšiml.  Sám Bátora označuje prezidenta Klause za naprosto nedostižný vzor.Když čtu slova prezidentova tajemníka pana Jákla o Bátorym, tak se mi zvedá žaludek. Pan Jákl řekl o Bátorym toto: “Bátora je národní konzervativec staré dobré školy”. No nevím, nazývejme ultrapravici a rasismus jak chceme. Ale jakákoli slova toulající se po celém okolí neskryjí ten zápach a totální špínu kolem fašismu a neonacionalismu.

Pan prezident Klaus se několikrát zúčastnil akce pořádané Bátorym. Mohl bych jednoduše poukázat na demonstraci proti Lisabonské smlouvě. Webové stránky www.Europortal.cz uvedla fotografie na kterých jsou vedle sebe Bátory a Klaus. I přesto prý pan Klaus nevěděl o koho vedle něj jde.

V deníku Právo přitom Klaus uvedl toto: “Trvám na tom, že je legitimní názory tohoto typu mít a že by bylo fér o nich vést seriózní dialog a nikoli provádět apriorní odsudek. Za sebe říkám, že jsou mi názory pana Bátory v mnohém blízké,”.

Takže pan Klaus nezná názory Bátoryho, nikdy nic o něm nečetl a přesto toto pan prezident v deníku Právo řekne? Já bych řekl, že ona prezidentská tvrzení o neznalosti Bátoryho jsou stejně pravdivá jako ono ručení a neručení za Nečasovu vládu. Pan Bátory má velmi blízko k mnoha lidem kolem prezidenta. Prezident Klaus hájí Bátoryho a pokládá ho za oběť novinářů. To je neskutečné. Český prezident sympatizuje s fašizujícími lidmi a co víc, sám se přibližuje k myšlenkám takových lidí. Hlásí se ke krajní pravici čím dál víc. Je to správné, když český prezident otevřeně projevuje své sympatie k takovýmto lidem? Je správné, když prezident má čím dál tím více fašizující názory?

Bátory se vymezuje proti evropanismu, vymezuje se proti multikulturnímu světu, nesnáší feminisaci a rovnoprávnost lidí, má fašizující názory na etnika a řešení etnických otázek, je také bývalým kandidátem za nacionální stranu Národní strana, i když jejím členem nebyl. Bátory je také předsedou hnutí D.O.S.T., o kterém jsem se zde již několikrát psal.

Tak nevím, ale prezident sympatizující s takovýmito myšlenkami pro mě není prezidentem. Dočkáme se ještě nějakých dalších prapodivných fašizujících proslovů z prostředí Hradu? Zatímco se Klaus bude rozplývat nad nacionálními plky, tak ostatní budou ukazovat na prezidenta a budou odsuzovat nacionální přibližování tohoto státníka. Je zde někdo, kdo by mohl zastavit otevřené nacionální směřování Hradu a hradní politiky?