Čeští politici mají štěstí, že český volič je sklerotický volič

Máme tady další kolečko vládní krize. Ta podivná písnička o předčasných volbách se snáší jako smradlavý smog nad českou krajinou. Asociální vláda těží z toho jak líným a naprosto apatickým národem ti moderní Češi jsou. To divné další divadélko na konec modrého týmu začíná s nadčasovou pravidelností. Pravdomluvný John obávající se o svůj post v čele Véčkařů raději novinářům nezvedá telefony a vyzývá je k zasílání sms zpráv. Ostatní ministři i poslanci vládní klaky se tváří tajemně jako hrad v Karpatech, zatímco socialisté hovoří o nové době éry zaslíbené.

Novými volbami jistě začne éra zaslíbená. Jenže to nebude éra určená obyčejným občanům. Novými volbami zcela jistě nedojde k ukončení všech smluv uzavřených na ministerstvech, stejně tak nedojde k ukončení politických reforem. To jen nyní v ten kouzelný okamžik uslyšíme od levice sliby o tom jak se budeme mít za nové vlády dobře. Opravdu nové volby něco změní? Nejspíš pouze opticky. Nové volby tady nebudou pro občana. Opět se trošku zamíchají karty, aby se Petřík, nebo Slávek vystřídal z místa A do místa B. O nic jiného nejde. Na těch dozorčích radách zůstanou ti stejní lidé. Véčkaři vypadnou a Topáci získají možná menší počet hlasů.

Jinak se nic dít nebude. Lidé jsou nepoučitelní tvorové. Budou volit ty, kteří je léta okrádají. Vždyť tady platí ta pohádka o levici a pravici, tak můžeme být spokojeni. Sobotka tenkrát nekradl poslanecké náhrady, stejně tak Dolejš se nikdy nechtěl nechat uplatit, Vondra z Občanské demokratické strany nikdy neřídil ministerstvo korupce a Kalousek nikdy nebyl zapletený do všemožných ne zrovna košer obchodů. To všechno nebyla pravda, a tak dnes ti tolik vznešení politici mohou být znovu voleni, když je ti naivkové pošlou do nejvyšších místeček českého státu.

Někdy si opravdu říkám, jestli jsme takový hloupý národ, že se necháme okrádat. Víme o  okrádačkách a přesto je znovu zvolíme? Asi ano. Budeme tak hloupými, abychom nechali šlapat také po zdravotně postižených, nemajetných a starých lidech? Udělali jsme si z politiků partu nedotčených polobohů s nekonečně velkou imunitou. Systému, ve kterém nelze odvolat poslance říkáme demokracie a vláda lidu. Pomaličku se na povrch dere česká krakatice. Nevolení Janouškové vládnou ve státní správě, náckové jako Bátora se díky prezidentské úmluvě dostávají na vysoká úřednická místa, a my opět jen mlčíme a říkáme: “taková je ta naše demokracie”.

Celé mi to připomíná tu písničku Freddie Mercuryho, ve které zpívá tento fenomenální zpěvák o tom, že někde musí být  něco lepšího než je tohle všechno. Ano, někde musí být víc než jen tato okrádačka za bílého dne. Ale ta země zaslíbená plná změn je pro nás Čechy nejspíš někde na dalekém Marsu. Levice cíleně lže, když Sobotka prohlašuje, že jedinou možností a vykoupením jsou předčasné volby. Těmi volbami skončí ty korupční kauzy? No nevím, moc bych na to nesázel. Však oni oranžoví hejtmani nejsou také bez poskvrny. Stejně tak jsou na tom i ti lídři orandžády. Kéž by se ta levice změnila z dnešní pozice vyhovující lobbistům na pozici vyhovující občanům. Jenže to by muselo napřed dojít k totální výměně předsednictva této partaje.

Jak se mám jako občan tvářit, když o korupci hovoří Bohuslav Sobotka nebo Hašek? Jeden si nechal poslanecké náhrady, postavil si za ně dům, zatímco druhý studoval v Brně na pochybné vysoké škole. Jeden je lepší variantou než ten druhý. Taková má být ta naše demokracie? Takto má vypadat česká levice zaručující tu lepší formu vlády? Zatímco se dnes rozhádaní milenci v koalici udobří, bude si levice honit pírka. Hlavně když se dojednávaly zákony, tak to byla levice, která v kuloárech souhlasila s několika návrhy. Například u zdravotně postižených to  byla také ta levice, která si přála zavedení sociálních karet a dnes se podivují nad divným obchodem ministra Drábka.

Čeští politici mají štěstí, že český volič je sklerotický volič nepamatující si žádné politické hrátky. Ten český volič je naivka věřící v předvolební pohádky. Tento koloběh zapomnětlivosti dává mnoho prostoru podivným politikům. Ti mohou být klidně profesionálními zloději, aníž by se jim cokoli stalo. Chyby mající za následek stovky milionů ztrát budou českým voličem odpuštěny. Ta modrá či oranžová strana je přeci tak moc dobrá, že by nikoho nenapadlo vzpomínat na staré škaredé časy.  I když dojde k novým volbám, tento stát nebude zachráněn, protože voliči jsou automatickými sklerotiky.

SDÍLET