Cesta ke změně vede skrz demokracii, nikoli skrz tyranii

Pokud chce skutečně změnu a pokud chce tuto změnu prosadit, nemůžeme se chovat jako někdo, kdo má ideologické názory. Musíme se chovat tak, jako kdybychom tu změnu prosazovali. Musíme přemýšlet v reálných hodnotách. Něco jiného je propagace vyhovující demagogickému šíření snahy a něco jiného skutečná cesta. Právě snaha něco prosadit chybí v protivládních skupinách. Tam stále přebývá demagogie nereálného pohádkového světa. V té pravé politice nesmí být prosazována nenávist a odklon od demokratických principů společnosti.

Skupina hájící zájmy lidí, zájmy sociálně slabých a nemohoucích musí mít pevně stanovená pravidla, ve kterých není možné prosazovat rasismus, nacismus a nacionalismus. V moderní společnosti by nemělo být prosazováno my Češi, ale my lidé. Svět je globální a je na čase tuto globální vlastnost využít pro vlastní úspěch. Měli bychom si uvědomit, že národ jsme všichni, kdo máme české občanství a je jedno jakou pleť kdo má. Měli bychom si uvědomit, že není rozdílů mezi heterosexuály a homosexuály, protože všichni jsme stejní, všichni máme stejná srdce schopná milovat.

Skutečná protivládní skupina opravdu schopná a legitimní cokoli změnit by měla mít především tyto rysy:

  • musí odmítat projevy nacionalismu, rasismu
  • nesmí hovořit poníženě nad částí lidí
  • nesmí odmítat a útočit proti názorům zpochybňující roli levice
  • nesmí se identifikovat insigniemi ČSSD či jiných názorových skupin
  • nesmí útočit na opačné názory
  • měla by mít jasné demokratické plány na změnu s podrobným popisem reálných změn
  • musí odmítat násilí
  • musí odmítat útoky na názory dalších členů skupiny
  • především musí ctít ústavní pořádek a Ústavu České republiky a o případných změnách musí diskutovat demokraticky

Problém je v tom, že ani jedna ze skupin toto rozhodně nesplňuje. Stačí projít členy jednolivých skupin a uvidíme tam nacionalisty, uvidíme tam jasné názorové fanatiky ČSSD. Protivládní skupiny jsou většinou fanatickými obhájci protidemokratických, nacionálních plánů. Většina nacionálních tézí se dá spolehlivě a jednoduše vyvrátit, ale pokud nesouhlasíte před takovými fanatiky, tak se na vás sesype i deset lidí a ihned chtějí abyste ze skupiny odešli.

Víte, já osobně, i když jsem zdravotně postižený a nemůžu se dobře pohybovat, byl jsem vychovaný, že druhým mám pomáhat když to potřebují, byl jsem vychovaný, že chudí, nemocní a nemohoucí potřebují ochranu. Za svůj život jsem si zažil ledacos a vím, že lidská práva nejsou jen slova. Lidská práva se musí dodržovat. Nové protivládní skupiny devalvují hodnotu lidských práv. Hrají si na slepce, kteří v zájmu nových koryt mlčí a nechají šlapat po právech druhých lidí. Myslím si, a možná nebudete souhlasit, že hnutí, které chce shodit vládu, má být založené na pevných hodnotách, na morálce a na úctě k člověku a lidským právům. Pokud nebudeme mít úctu k lidem, pokud nebudeme ctít lidská práva, nejsme hodni vytvářet jakékoli změny.

Být levicovým člověkem neznamená chtít krev a krvavá povstání. Být levičákem neznamená jako mrzká děvka kolaborovat s nácky za účelem získání  hlučnějšího publika. Tato země zapomněla kdo a co je to levicový člověk. To kvazisdružení oranžové barvy není sociální demokracie, to je pouze pokus o vytvoření další partaje spolupracující s ODS a dalšími partajemi.

Kdysi jsem byl členem ČSSD, bylo to tři měsíce. O tom jak se v této partaji krade a jak se kšeftuje s krajskými posty, o tom snad nemusím ani nic říkat. Možná jsem pro někoho podivný, pro někoho provokatér, ale rozhodně ať si o mně myslíte co chcete, jsem ten, kdo má své zásady a nikdy nemůže souhlasit s něčím co koketuje s legalizací tyranie a světa pro pár vyvolených, což většina protivládních skupin skutečně prosazuje.

Pokud chcete vytvářet změny, nemůžete si počínat jako Rambo, který střílí do davu prožraných politických zhýralců. Nemůžete přemýšlet o praktikách Velké francouzské revoluce, musíte vytvořit taková pravidla, aby cesta za novým vyhovovala jak chudým, tak ale i bohatým. Každý si musí najít svůj prostor, ve kterém musí být zajištěná kvalitní péče o ty nejvíce ohrožené členy společnosti(důchodce, zdravotně postižené, sociálně slabé). Bohatí by se měli více podílet vyššími daněmi aby projevovali svou solidárnost se společností. Těch plánů na změnu je hodně.

Víte, ten stav s protivládním hnutím mi připomíná člověka, který se špatně vyspí a neví co chce. Je na čase všechno zrestartovat, poslat ta protivládní hnutí k čertu, do horoucích pekel kam patří. Poté založit jedno skutečně demokratické a pak začít s plněním plánů. Změna k lepšímu nevede skrze diktaturu nebo snad skrze vybojování moci pro orandžádu říznutou hnědým koloritem. Změna vede skrze demokracii, ve které funguje občanská kontrola politického světa, politických stran a tzv. věcí veřejných.